Tak se do toho pustíme

15. srpna 2013 v 14:17
A bez dlouhých řečí.

Po zralé (kvůli prokrastinačním procesům spíše dlouhé) úvaze jsem se rozhodl, že začnu psát o svém podnikatelském životě.Proč? Vlastní vinou (řadou několika chybných rozhodnutí) jsem se dostal do situace, kdy jsem ze statisícových měsíčních příjmů klesnul na částku, která sotva dosahuje na průměrný zaměstnanecký plat. A jak už to tak bývá, tak člověk s příjmy 100-200k+ má poněkud jiné náklady než průměrný obyčejný člověk. Takže jsem už pár měsíců v parádním mínusu :D. Mám našetřen celkem solidní finanční polštář, který můj dosavadní (relativně) rozhazovačný způsob života uživí ještě tak 18 až 24 měsíců.

Cíl? Teď se ale dostaneme k jádru věci. Mám jasný cíl; dostat se během následujícíh 18 měsíců zpět na příjem, který mi pokryje náklady a ještě něco cinkne do kasičky na horší časy. Cílem tohoto blogu je zaznamenat tuto moji cestu. Jsem přesvědčen, že dosáhnu cíle. Ani nemám jinou možnost, protože hypotéka se sama nezaplatí a jít do zaměstnání pro mě nepřichází v úvahu. Věřím v tvrdou každodenní práci, která po určité době přináší své plody v podobě těch šustivejch papírků. Na druhou stranu jsem za ty roky online podnikání nechutně zlenivěl a pracovní efektivita je hodně nízká.

Jak cíle dosáhnu? Budu dělat to, co mi posledních x let jde nejlíp - tvořit webové projekty za účelem zisku. Příjem je rozložen na PPC, přímou reklamu, prodej zboží v eshopech a affiliate. Do roka chci vybudovat projekt, který bude mít návštěvnost 20-30 tis. UIP a stane se z něj dojná kravička pro spokojený život :Đ.

Na co se můžete zde na blogu těšit?

Hlavně to budou týdenní a měsíční reporty o mých příjmech a nákladech. Zatím jsem v mínusu něco lehce přes 100 tisíc každý měsíc. Není to zrovna veselá startovní čára, ale věřím, že to bude hodně silná motivace.

Nebudu zveřejňovat konkrétní aktivity. Stačí jen, že se moje podnikání týká internetu (PPC, affiliate, prodej zboží).

A kdo ve skutečnosti jsem si taky nechám pro sebe ;). Prozradím jen, že na internetu jsem začal vydělávat ještě v době, kdy byla drtivá část lukrativních domén volná, kdy na Seznam fulltext stačila klíčová slova v textu a odkazová brute force, kdy bylo snadné objevit dosud neobjevenou niku a pár měsíců ji rejžovat, dokud ji nerozmělnila vlna konkurence. Nejsem tedy žádný zelenáč.

Tolik asi na úvod.

Myslíte, že je možné se dostat během jednoho roku na měsíční příjem 100 tisíc? Podařilo se vám to? Neuspěli jste? Všechny názory rád uvítám v komentářích.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kamil Staš Kamil Staš | E-mail | Web | 16. srpna 2013 v 12:44 | Reagovat

Držím palce a těším se na inspirativní čtení.

2 JW JW | Web | 4. září 2013 v 8:34 | Reagovat

Během jednoho roku to možné je, ale pravda stále těžší. Například to co se ještě před deseti lety dalo na US affilu téměř bez práce vydělat je dnes mnohem nižší jen kvůli kurzu... do toho jiné věci, jako propagace webů a získávání trafficu atd.
držím palce a těším se na články :D

3 jap jap | 4. září 2013 v 17:43 | Reagovat

Jsem prakticky ve stejné situaci, takže budu sledovat a srovnávat úspěchy a růst :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama