Aukro - nejlepší affiliate program všech dob?

7. září 2013 v 8:22
Kdysi, když jsem začínal vydělávat první kačky online, tak už byl partnerský program od Aukra pěkně rozjetý. Když jsem se do programu registroval, mělo Aukro tuším přes milion registrovaných uživatelů. Prostě člověk by si řekl, že už to nemá smysl. Každý už tam je a těžko se dají vytěžit nové provize z prodejů a z registrací.

Tehdy jsem nové weby tvořil hlavně podle dat z našeptávače Seznamu. A jelikož bylo Aukro mezi nejhledanějšími slovy, tak jsem jen tak bokem spustil malý aukro webík. Brute force silou odkazů jsem jej posunul ve fulltextu a už první měsíc jsem na nových registracích vydělal 10 tisíc.

Aukro platilo za nového aktivního uživatele 150,- + nějaká procenta z poplatků (tuším 30% po dobu 1 roku). Denní rekord jsem měl asi 30 uživatelů + pár tisíc na poplatcích. Řadu měsíců Aukro program vydělával kolem 100 000,-. V podstatě šlo o pasivní příjem, protože o web jsem se skoro nestaral. Jen jsem přidával odkazy.

Pak to šlo všechno do kopru, ale o tom psát nechci ;-). Aukro beru jako nejlepší affiliate program, který na CZ webu kdy byl. Nevím o jiném affilu, kde by za tak málo práce, byly tak vysoké provize. Navíc v té době byla konkurence poměrně slabá (webů sice hodně, ale bylo snadné je ve fulltextu přeskočit).

Aukro před pár lety 150,- za registraci zrušilo, teď vyplácí už jen procenta z poplatků (více info na http://www.multiprogram.cz/). Nedokážu odhadnout, kolik aktuálně aukro weby vydělávají, ale hitparáda už to nebude. Před lety mělo přes 50 tis. měsíčně několik desítek affil partnerů.

Který provizní systém je podle vás v současnosti top třída?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukas Lukas | Web | 14. září 2013 v 11:04 | Reagovat

Myslím, že teď vedou hlavně finančni affiliaty jako epojisteni.cz, půjčky apod.

2 frances frances | Web | 20. září 2013 v 17:41 | Reagovat

Affil na aukru byla vzácná kombinace, vysoké provize, vyhledávače se tentokrát daly jednoduše ochcat. Takový double už asi nikdy nebude čili se nic aukru už jednoduchostí nikdy nevyrovná.

3 Tomáš B. Tomáš B. | 10. října 2013 v 12:36 | Reagovat

Tož super byla i Invia když přišla a dávala prachy za každý klik (bez omezení). Byly měsíce, kdy jsem v poho měl 50-60k. Ale jak říkáš, ty časy už jsou pryč. Resp. už to nejde s tak malou námahou :)

4 Olda Olda | 20. listopadu 2013 v 13:26 | Reagovat

Mě se kdysi dávno taky dost dobře dařilo s Invií, 50 000 měsíčně byl běžný průměr. Dnes se v ČR už asi nic podobného nenajde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama