Jak najít expirované domény s odkazy

23. září 2013 v 21:26
Tentokrát tady mám něco užitečného. Pro zkušenější z vás to nebude žádná novinka, ale věřím, že někdo touto cestou může najít slušnou doménu.

O co jde? Domény, na kterých kdysi byl nějaký obsah, a na které vedlo (a dosud vede) stovky odkazů, se mohou hodit jako odkazová podpora pro vaše projekty. Stačí tedy najít smazanou doménu s dostatečným množstvím kvalitních odkazů, zaregistrovat ji a dál s ní naložit podle chuti. Buď jen přesměrovat, a nebo na ní vytvořit nový obsah, případně obnovit ten předchozí (via www.archive.org).

Jak na to? Jako zdroj webů se výtečně hodí některý ze starších katalogů odkazů, kde je možnost řadit zápisy podle data. Například katalog www.najduvse.cz, který zřejmě nemá kontrolu funkčních odkazů a tak v něm můžete nalézt již dávno neexistující weby. Stačí zvolit kategorii, seřadit výsledky podle data vložení, překliknout na poslední stránku.... a jet jeden web po druhém ;-). Pokud nefunguje, hodíte url do MajesticSEO a omrknete odkazový profil. Pokud na doménu stále vedou odkazy, tak je na zvážení její opětovná registrace.

Většinou naleznete jen weby, na které vedou odkazy z katalogů. Někdy se ale poštěstí. Podobně jsem nedávno našel web, na který jsem během dne nahodil podobný obsah a už další den na něj začaly proudit desítky lidí z odkazů.

Je to taky prima způsob, jak si zaplácat doménové portfolio ;-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama