Podnikatelské nápady, které skončily v šuplíku

13. ledna 2014 v 13:45
Během loňského roku mě napadlo několik bláznivin, které jsem chtěl ve volném čase rozjet. Na nic z toho čas nezbyl, takže tyto nápady na podnikání dávám sem. Můžete se inspirovat :).#1 síť inzertních webů s topováním inzerátů přes premium sms

Tohle je celkem jasné. Napadlo mě vytvořit síť více inzertních webů (kolem 20), u kterých by byla možnost zvýhodnit inzeráty přes premium sms. Topování by bylo řekněme za 6 Kč, provize z jedné sms cca 3 Koruny. Při zvýraznění 20 inzerátů (1 na každém z dvaceti webů) denně je to 60,- hrubý zisk denně (ročně cca 21 000,-). Jsou to samozřejmě počty vycucané z prstu.

Naprogramovat základní inzertní systém není nic složitého. U dalších webů se dá snadno replikovat. Obsah stránek tvoří sami uživatelé, na nás je jen prvotní naplnění fake/scrape inzeráty. Problémem je duplicitní obsah (jeden inzerát se obvykle objeví na desítkách serverů) a nutnost kontroly vložených inzerátů (to jde ale dobře automatizovat). Konkurence je poměrně silná, ale při vysokém nasazení se dá prorazit. Jen to chce na začátku obětovat hodně času - a ten já nemám ;).

#2 úzce zaměřený eshop

V této oblasti jsem měl víc nápadů, ale nic jsem nedotáhl dál než na pár poznámek. V podstatě by šlo o malý eshop, který by nabízel 5-10 produktů. Například luxusní kuchyňské nože, hodinky Casio, Lelo vibrátory, kamery do auta, pleny pro dospělé, powerball... Díky úzkému zaměření by se dali v SERP přeskočit obecné eshopy.

#3 potisk triček

O této oblasti jsem přemýšlel díky megaúspěchu Trikátoru. Různé cool nápisy a obrázky budou lidi na tričkách nosit pořád. Marže mohou být vysoké. Jen teda v jednom člověku by to bylo nereálné. Co jsem koukal, tak tiskárna se dá sehnat kolem 250 000,- (repas, nová půl milionu), tička za pár desetikorun. Dál jsem to nepromýšlel. Co mě ještě odradilo, tak jsou autorská práva na obrázky a velká konkurence (copypasty Trikatoru nebudu jmenovat ;)). Ono to taky není jen o tom koupit tiskárnu, nahodit web a jedeme... třeba zrovna u Trikatoru vidím obrovský kus práce v oblasti affiliate.

#4 přeprodej "SEO/SEM" služeb

Tohle není z mé hlavy, ale klasická švejkovina ;). Na stovkomat.cz (nebo podobnou službu) dáte nabídku např. na 1 000 shlédnutí vašeho Youtube videa za 150,-. Jakmile přijde poptávka, tak ji objednáte za 1 dolar na Seoclerks.com. Pár kliknutí a 130 kaček je doma (mínus provize Stovkomatu atd).

#5 portál pro modelky

Katalog modelek a fotografů. Příjem by byl z PPC, affiliate a z prémiových účtů. Ovšem na slušný výdělek by takový projekt musel mít nejvyšší prioritu - čili půl roku dřít a pak by se vidělo ;). Jinak co jsem kdysi koukal, tak konkurence už je dost.

#6 erotická inzerce/seznamka se skrytým kontaktem

Klasická inzerce erotických služeb jen s tím rozdílem, že kontakt na madam by byl skrytý. Poslání kontaktu by bylo za premium SMS. Dál jsem v myšlenkové mapě nedošel - snad jen, že konkurence jsou mraky a konverzní poměr v adult tématice je velmi nízký.

Tolik k nápadům, které jsem odsunul do šuplete.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pavel Pavel | E-mail | 14. ledna 2014 v 8:27 | Reagovat

takových nápadů je... v reálu by se ukázalo, že funguje všechno, když se tomu věnuje čas, ale možná jen polovina by za to stála resp poměr cena/výkon. :)
#2 se mi fakt líbí, je to dobrá myšlenka. Ovšem na eshop nemám kapacitu vč té duševní.
Sám mám napadů docela hodně, ale většinu jich nedotáhnu. Ztratím zanícení a je to v háji. Teď jsem si vymyslel jeden minisite, tak si raději beru volno, abycho ho rychle udělal než mě to zase pustí :-D

2 Jirka Jirka | E-mail | Web | 21. června 2014 v 1:12 | Reagovat

Skvělé, že tak přemýšlíte. Nečetl jsem ještě více z blogu, tak snad jste něco již dotáhl do konce. Me se ženou se podařilo během půl roku nastartovat #2 www.cihlicky-pro-deticky.cz a je to sice jen takové přilepšení do rodinného rozpočtu, ale úžasné zkušenosti a hlavně radost dětí, které si se stavebnicí hrají. Dostáváme poděkování z celé republiky a to je prostě super a to nás žene dál :-)

3 Jirka Jirka | E-mail | 21. června 2014 v 1:26 | Reagovat

Aha, tak jsem prošel tento zajímavý unikátní blog a nějaký eshop máte. Škoda, že jsem nikde nedohledal segment. Třeba nám funguje úžasně Facebook. Google skoro nic a seznam občas něco. A pak reference, produkt se šíří sám.

4 Jun Jin Jun Jin | E-mail | 30. dubna 2017 v 3:09 | Reagovat

Hello ,

I am Jun Jin am willing venture into profitable business with you also  willing to deal with you in trust and confidence.

I have equity capital in my custody for profitable investment.

To proceed, let me have your business plan/proposals ( junjinxxxx @ g m a i l . c o m )

My details
Name: JUN JIN
HONG KONG INTERNATIONAL FINANCIAL SERVICES LIMITED
23RD FLOOR, ARION COMMERCIAL CENTRE,
2-12 QUEEN'S ROAD WEST, HONG KONG.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama