Ještě tu svou kárku táhnu

4. prosince 2015 v 15:42
Od posledního reportu uběhlo mnoho vody, avšak Stázina se ještě nedostala Kubovi za ženu. V mém případě to znamená, že na kontě ještě zbývá pár posledních drobných... A jelikož mám trochu času, udělám v krátkosti malý report o tom, co se za poslední měsíce změnilo.


Příjmy v červnu, červenci a v srpnu byly docela brutální. Eshop vydělával jen cca 25 tis. čistého měsíčně. Affil zamrznutý, PPC reklamy slabé. V příjmech s odečtenými náklady jsem se dostal někam na 40-50 tis. Koncem srpna jsem netrpělivě čekal na září, na tu dobu "kdy to vypukne". No, a nevypuklo nic.

Eshop sice měl zisk cca 37 tis., nicméně affil a ppc stále nic moc. Respektive v affilu jsem konečně spustil zmiňovaný projekt. Google jej krásně zaindexoval a hned mi tam sypal návštěvníky. Sice jen max. 50 denně, ale i to málo stačilo na slušné provize cca 7 tis. v jedné affiliate síti. Aktuálně na projekt chodí 15 lidí a konverze šly rapidně dolů. Ověřil jsem si ale, že v této oblasti jsou peníze a když se to poladí, tak celkem "easy money".

Říjen už byl prakticky celý ve znamení eshopu, který přinesl zisk cca 47 tis. Dokonce jsem při zpětném propočtu zjistil, že se mi podařilo prolomit hranici 100 000,- čistého zisku za měsíc. Bylo to hlavně díky eshopu a prodloužení několika dlouhodobých reklam. Všechny peníze jsem ale uložil do skladových zásob, takže konto je stále hubenější a hubenější.

Listopad byl zaplněn pouze prací na eshopu. Na jiné weby prakticky nezbyl čas - u nich to tedy skutečně byl pasivní příjem (celkem s eshopem a odečtenými náklady to bylo cca 90 tis.). S blížící se vánoční sezonou se malinko zvedl affiliate. PPC se díky zkracujícímu dnu také lehce zvedlo. Eshop už byl klasická práce na fulltime - čistý výdělek cca 66 tisíc s tím, že meziročně je nárůst objednávek skoro o 100% a nárůst tržeb o 250% (70 tis. oproti 180 tis.). Ze zisku mám radost, stejně tak i ze spokojených zákazníků. Z posledních cca 600 objednávek byly nevyzvednuty pouze 4. Jedna zákaznice teda část zboží vrátila z důvodu nespokojenosti, ikdyž tam to bylo trochu zamotané (zákaznice nejprve dost vydělala na mé chybě, pak se rozhodla část zboží vrátit ;)).

Jak jsem zkusil ty "slevomaty"

Už dlouho jsem chtěl zkusit nějaký slevomat, ale zkrátka mi to finančně nikdy nevycházelo. Nakonec jsem si řek, že to zkusím i s rizikem prodělku. Abych nebyl vyložená charita, tak šlo buď přestřelit cenu a pak milostivě vytvořit mega slevu, a nebo vytvořit "nový produkt" s přestřelenou cenou, kterou nikdo nikde nemůže porovnat ;-). Cenu jsem nakonec moc nepřestřelil, v zásadě jen o provizi slevového portálu. Akce nakonec proběhla celkem úspěšně, alespoň co se prodejů týče. Zisk byl asi 1 nebo 2 tisíce při X desítkách voucherů. Vzhledem k času stráveným s vyřizováním objednávek je to žebračina. Jedna slevopaní nakoupila dokonce i mimo slevu. Ještě budu testovat newslettery přímo na slevomatí emaily, třeba se ještě nějaký zákazník najde. Pozitivum také je, že moje akce dostala nejlepší hodnocení a nemám ani jeden negativní komentář.

Experiment - obsahový web a jeho cesta vzhůru

V červnu jsem psal o snaze oživit jeden typický web "s potencionálem". Po všech zmíněných úpravách se web dostal na svou hlavní frázi na 2.-5. místo, kde se asi 2 měsíce drží. Bohužel obor webu postupně upadá a byla by nutná větší reorganizace obsahu.

Co dál?

Jelikož mé jiné online aktivity pomalu ale jistě upadají, budu se muset více soustředit na eshop. Prosinec bude asi náročný, ale i ziskový. Rozhodující bude únor a březen, kdy se asi rozlouskne další etapa...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef Kroupa Josef Kroupa | Web | 4. prosince 2015 v 17:33 | Reagovat

paneZero,
hezká čísla :-). Sám taky plánuju v Novém roce spustit vlastní e-shop, tak věřím, že se dostanu na čísla podobná těm Tvým :D.

Jinak gratuluji k růstu, mám se od Tebe ještě dost co učit :-).

Předpokládám, že odvětví affilu, kde jsou easy money, neprozradíš :D

2 Honza Honza | E-mail | Web | 7. ledna 2016 v 13:28 | Reagovat

Já myslím, že teď už by se dalo prozradit ledacos, když se od toho ustupuje. Zároveň pokud by ses chtěl něčeho co už pro tebe není priorita zbavit, kontakt máš.

3 Ludva Ludva | 29. března 2016 v 11:38 | Reagovat

Tvoje články byly fakt dobré, Nechceš zase něco sepsat, jak to vypadá aktuálně ?
Prosím.

4 Martin Chrástek Martin Chrástek | Web | 9. dubna 2016 v 12:58 | Reagovat

Pěkná čísla. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama