Ještě stále to jde...

1. října 2016 v 12:55
Po menší pauze tu mám opět přehled mých online aktivit v podnikání. Bude to skromnější, bez detailního přehledu příjmu a výdajů (= jsem líný to počítat ;)). Tak pojďme na to...

Eshop

Od června to byla celkem bída. Přeci jen hlavní sezóna mého eshopu je zhruba od října do května. V letních měsících je mrtvo všude... Každopádně tržby byly následující:

měsíctržba meziroční změna
červen 144 000,- + 100 %
červenec 123 000,- + 100 %
srpen 155 000,- + 100 %
září 168 000,- + 60 %

Meziročně to hezky rostlo. Jen to září teď bylo takové zvláštní. Kdybych před koncem měsíce neposlal newsletter, tak bych měl růst snad jen + 50 %. Asi za vše může to teplé počasí - ostatně meziročně mám pokles v zářijové návštěvnosti 2 %.

Jinak zjišťuju, že nestíhám eshop vylepšovat tak, jak bych chtěl. Mám v to-do listu asi 20 položek a nedaří se mi je odmazávat (spíše přibývají). Přes léto jsem navíc trochu zlenivel. Jak nebylo moc práce s objednávkama, tak jsem hrál hry, sledoval kauzy na Youtube a celkově spíš zevlil. A to jsem si v zimě říkal, jak bude v létě čas na aktualizaci a rozvoj jiných affil projektů. Prdlačky ;).

Jsem zvědavý na říjen. Loni byla tržba cca 129 000 Kč. Tak snad budu pokračovat ve 100% růstu.

Už od začátku léta jsem měl naplánováno nakoupit více zboží na sklad, aby mě zase Vánoce nepřekvapily. No, a bylo to přesně naopak. Nějak vázlo cash-flow, takže jsem jen nakupoval to, co se prodávalo a víceméně jsem jel ze zásob.

Jinak mám celkem inteligentní zákazníky, jen občas se vyskytne trouba. Nedávno chtěla jedna paní poradit a doporučit nějaký produkt. Tak jsem jí napsal snad 10 emailů, kdy skoro na každý odpověděla "jojo, super, děkuji, to určitě koupím". No a pak nakonec odpověděla úplně stejnou otázkou jako na začátku. To už jsem ale neměl energii řešit ;).

Zonky půjčka

Ohledně cash flow mne napadlo řešit to nějakou menší půjčkou do 250 tis. Projížděl jsem nabídky bank, ale všechny půjčky byly moc drahý (RPSN nad 15 %). Tak se mi nějak do hledáčku dostalo Zonky.cz. Překvapilo mě, že ten proces půjčky byl velmi rychlý. Dodal jsem dokumenty, obratem jsem dostal nabídku, sepsal jsem žádost a doufal, že to nějaké investory zaujme. Ještě jsem trochu ladil text, ale byla to ztráta času. Půjčka byla totiž zainvestována během asi 8 minut. Jsem ani nečekal ;). Pak jsem teda zjistil, že většina investorů používá roboty, takže většina půjček na Zonky je pryč během chvilky.

V podnikání jsem si nikdy půjčku nebral, nemám vůbec s takovým otáčením peněz zkušenosti. Tak snad to mám dobře spočítané a přinesou mi ty peníze růst. Chci hlavně koupit dražší zboží, který pojede na Vánoce a není problém ho držet skladem třeba rok (prodá se i během roku). Trapný je, že ty peníze mám stále ještě na účtu a teprve pomalu řeším výběr zboží.

Asi se to dalo řešit prodejem věcí, který nepotřebuju. Jenže už moc hodnotných věcí nemám ;). Abych během roku naplnil sklad, tak jsem prodal i nějaké sběratelské kousky. Ještě můžu vyměnit auto za levnější, ale to je asi tak vše... blbé no.

Přechod na HTTPS

Už nějaký pátek jsem sledoval vlnu přecházení na HTTPS. Odkládal jsem to, co to šlo... Hlavní konkurent překlopil web někdy na jaře a ve vyhledávání Seznamu mu to nijak neublížilo (alespoň co sleduju pár frází). Po menších bolestech jsem nahodil HTTPS taky. Google zaznamenal změnu prakticky hned a ve vyhledávání byly už jen nové url. Seznamu to trvalo asi 3 týdny. Příjemné zatím je, že mi web na Seznamu na hlavních pár frází skočil na první místo. Asi to bude jen dočasný stav, než si robot přelouská všechny odkazy a usadí se celkový profil, uvidíme.

Napadlo mne ale zkusit HTTPS u jiných webů, které Seznam skoro odstřihl. Zatím čekám na reindexaci. Kdyby to webům pomohlo, tak by to bylo moc fajn. Jsou to totiž koně, který jako jedni z mála ještě něco málo vydělávají.

Affiliate, články, reklama...

S affilem je to stále bída, nebo dost možná větší bída. Tam, kde jsem míval 2-3 stovky denně, mám teď 30 Korun. Něktreré sítě úplně umlkly. To samé s reklamními články a prodejem odkazů. Mám pár klientů, kteří pár zlatek pravidelně pustí, ale není to vejvar - v září jen 3 000 Kč. Affiliate bude tak kolem 10 000 Kč.

Tak to bude vše. V listopadu třeba připravím detailní přehled a porovnám s předchozími měsíci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | 4. října 2016 v 17:59 | Reagovat

Buď rád za 10 tis z affilu, mně to z pravidelných 40 spadlo na 3-5. To je teprve pád. E-shop nám naštěstí raketově roste, takže se to trochu kompenzuje.

2 Bankéř Bankéř | E-mail | Web | 12. listopadu 2016 v 19:54 | Reagovat

Díky za pěkné shrnutí příjmů a už by tu pomalu mohl být i ten report za listopad, což?:)

Jinak pokud by někoho zajímaly, v dnešní době velice populární P2P půjčky, konkrétně ta od platformy Zonky, o které se zde zmińuješ a kde sis i půjčoval, tak na webu mám menší popis jak samotné Zonky půjčky: https://www.bankovnikod.cz/zonky-pujcky/ , tak i rozebrané půjčování na Zonky z pohledu investora: https://www.bankovnikod.cz/zonky-z-pohledu-investora-a-investovani-na-zonky/

Třeba tam najdeš/te nějaké zajímavé info, případně za každou radu nebo zkušenost dole v kometářích budu velice rád! Ať se daří v businessu i životě, všem! :-)

3 Karel Karel | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 15:34 | Reagovat

Co se týče podnikání, tak uvažuji, že bych si rozjel e-shop se zaměřením na elektronické obojky :-D

4 Radim Radim | 11. srpna 2018 v 9:16 | Reagovat

Ahoj, velmi pěkný článek o tom "jak to jde". Co se týče půjček, taky jsem to nedávno řešil. Přemýšlel jsem na www.zonky a www.bezvamoney.cz , nakonec jsem se rozhodl pro druhou stránku a musím za sebe doporučit. Potřeboval jsem 150 tisíc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama